Vinnare

Här presenteras vinnarna i våra aktiviteter.

Augusti

Vinnaren av

Namn

Klass/Skola

Kommun

Vinnaren av

Cykel

Namn

Elvira

Klass/Skola

Nylandsskolan, klass 3

Kommun

Kramfors

Vinnaren av

1000 kr till klasskassan

Namn

Klass/Skola

Nårunga skola, klass 3

Lenhovdaskolan, klass F

Farsta grundskola, klass 1A

Kommun

Vårgårda

Uppvidinge

Stockholm

September

Vinnaren av

Namn

Klass/Skola

Kommun

Vinnaren av

1:a pris – 15.000 kr

Namn

Klass/Skola

Skolbyn

Kommun

Hudiksvall

Vinnaren av

2:a pris – 10.000 kr

Namn

Klass/Skola

Ede skola

Kommun

Hudiksvall

Vinnaren av

3:e pris – 7.000 kr

Namn

Klass/Skola

Rösjöskolan

Kommun

Täby

Vinnaren av

4:e pris – 5.000 kr

Namn

Klass/Skola

Funäsdalen skola

Kommun

Härjedalen

Vinnaren av

5:e – 10:e pris – 1000 kr

Namn

Klass/Skola

Ösbyskolan

Nya Elementar

Solanderskolan

Fjärdingskolan

Flogstaskolan

Tomtebogård

Kommun

Danderyd

Stockholm

Piteå

Borås

Uppsala

Umeå

Vinnaren av

Bästa klass - 1:a pris – 4000 kr

Namn

Klass/Skola

Vikingaskolan, Förskoleklass B

Kommun

Gävle

Vinnaren av

Bästa klass - 2:a pris – 3000 kr

Namn

Klass/Skola

Norrbackaskolan, Årskurs 1

Kommun

Gotland

Vinnaren av

Bästa klass - 3:e pris – 2000 kr

Namn

Klass/Skola

Långsjöskolan, klass 3C

Kommun

Huddinge

Vinnaren av

Bästa klass - 4:e pris – 1000 kr

Namn

Klass/Skola

Nytorpsskolan, klass 4A

Kommun

Göteborg

Vinnaren av

Utlottningspriser – Guiness rekordbok

Namn

Klass/Skola

Fjällenskolan

Björkviks skola

Vrigstad skola

Vasaskolan

Mariaskolan

Kommun

Järfälla

Katrineholm

Sävsjö

Mjölby

Gällivare

Oktober

Vinnaren av

Namn

Klass/Skola

Kommun

Vinnaren av

5000 kr till klasskassan

Namn

Klass/Skola

Östra Torpskolan, klass 5A

Kommun

Karlskrona

Vinnaren av

3000 kr till klasskassan

Namn

Klass/Skola

Norrbyskolan, klass 2C

Kommun

Örebro

Vinnaren av

2000 kr till klasskassan

Namn

Klass/Skola

Banérskolan, klass 4-5

Kommun

Leksand

November

Vinnaren av

Namn

Klass/Skola

Kommun

Vinnaren av

Spel

Namn

Mila Almhanawi

Isabella Novén

Klass/Skola

Montissori, klass 2

IES Trelleborg, klass 3A

Kommun

Sandviken

Trelleborg

Vinnaren av

Bok

Namn

Abbe Tonn Lundström

Milly Lindvall

Klass/Skola

Skanskvarnsskolan, klass 6B

Näsbyskolan, klass 2

Kommun

Stockholm

Kalix

Vinnaren av

Sportpryl

Namn

Alice Eskilsson

Oliver Nordenberg

Klass/Skola

Saltviksskolan, klass 1

Mistelskolan, klass 2

Kommun

Oskarshamn

Västerås

December

Januari

Vinnaren av

Namn

Klass/Skola

Kommun

Vinnaren av

3000 kr till klasskassan

Namn

Klass/Skola

Kirsebergsskolan, klass 3D

Kommun

Malmö

Vinnaren av

2000 kr till klasskassan

Namn

Klass/Skola

Ektorps skola, klass 4 B

Kommun

Nacka

Vinnaren av

1000 kr till klasskassan

Namn

Klass/Skola

Kordelia friskola, klass 3

Kommun

Ånge

Februari

Vinnaren av

Namn

Klass/Skola

Kommun

Vinnaren av

Spel

Namn

Ludwig Lundell

Azlaan Mohammed Raza

Klass/Skola

Banerskolan, klass 4-5

Tallbohovsskolan, klass 2B

Kommun

Leksand

Järfälla

Vinnaren av

Bok

Namn

Ludwig Norman Strandberg

Saga Övergaard Tamra

Klass/Skola

Vänstansbyns skola, FSK

Långängsskolan, klass 1C

Kommun

Sandviken

Danderyd

Vinnaren av

Sportpryl

Namn

Elsie Furuvik

Lamija Cirikovic

Klass/Skola

Sticklinge skola, klass 2C

Albanoskolan, klass 1

Kommun

Lidingö

Landskrona

Mars

Vinnaren av

Namn

Klass/Skola

Kommun

Vinnaren av

3000 kr till klasskassan

Namn

Klass/Skola

Pårydsskolan, klass 1-2

Kommun

Kalmar

Vinnaren av

2000 kr till klasskassan

Namn

Klass/Skola

Bockaraskolan, klass 1-2

Liljeskolan, klass F-3

Kommun

Oskarshamn

Trelleborg

Vinnaren av

1000 kr till klasskassan

Namn

Klass/Skola

Ervalla skola, klass 2

Västra skolan, klass 4

Högåsskolan, Vitsippan

Kommun

Örebro

Hudiksvall

Knivsta

April

Vinnaren av

Namn

Klass/Skola

Kommun

Maj

Vinnaren av

Namn

Klass/Skola

Kommun