Resultatlista - Gå och Cykla 2016

1:a pris – 15 000 kr + reflexer
Skola Kommun

Ribbybergsskolan

Haninge

2:a pris – 10 000 kr + reflexer
Skola Kommun
Stigens Friskola Färgelanda

3:e pris – 7 000 kr + reflexer
Skola Kommun
Pitholmsskolan 4-6 Piteå

4:e pris – 5 000 kr + reflexer
Skola Kommun
Smedslättsskolan Stockholm

5:e – 10:e pris – Guiness rekordbok + reflexer
Skola Kommun
Östra skolan Söderhamn
Lindbladsskoan Mjölby
Granåsskolan Vänersborg
Jutarumsskolan Halmstad
Vilans skola Nacka
Stenbergaskolan Söderhamn

Grupper uppdelade på medelvärde per elev, max 20 poäng.


Grupp 1 (20p - 18p)
Skola Kommun
Mårängskolan Boden
Banslättsskolan Botkyrka
Sågmyraskolan Falun
Bruksskolan Färgelanda
Stigens Friskola Färgelanda
Vikingaskolan Gävle
Jutarumsskolan Halmstad
Ribbybergsskolan Haninge
Ängsnässkolan Huddinge
Västra skolan Hudiksvall
Neptuniskolan Järfälla
Fridlevstad skola Karlskrona
Rosenfeldtsskolan Karlskrona
Fredricelundsskolan Karlstad
Tulinkisuando friskola Kiruna
Klagshamns skolan Malmö
Lindbladsskoan Mjölby
Vilans skola Nacka
Misterhults Friskola Oskarshamn
Pitholmsskolan 4-6 Piteå
Bergsviksskolan Piteå
Ulriksdalsskolan Solna
Ulriksdalsskolan Solna
Smedslättsskolan Stockholm
Olaus Petri Stockholm
Frostviksskolan Strömsund
Östra skolan Söderhamn
Stenbergaskolan Söderhamn
Katarinaskolan Vadstena
Granåsskolan Vänersborg
Ösbyskolan Värmdö
Tegnerskolan Örebro
Tavelbäcksskolan Östersund

Grupp 2 (<18p - 16p)
Skola Kommun
Kyrkbyskolan Ale
Grönkullaskolan Alvesta
Persbergs friskola Filipstad
Svartbäcksskolan Haninge
Grindstuskolan Huddinge
Visättraskolan Huddinge
Snättringeskolan Huddinge
Ede skola Hudiksvall
Vemdalens skola Härjedalen
Fjällenskolan Järfälla
Ulvsättraskolan Järfälla
Nättrabyskolan Karlskrona
Östra Torpskolan Karlskrona
Tuolluvaaraskolan Kiruna
Gärdeåsskolan, mellanstadiet Ljusdal
Vegalyckan Lund
Mölletoftaskolan Malmö
Saltsjö Duvnäs skola Nacka
Vilbergsskolan Norrköping
Bålbroskolan Norrtälje
parkskolan Osby
Solanderskolan Piteå
Backgårdsskolan Piteå
Lövångersskolan Skellefteå
Nälstaskolan Stockholm
Stugsunds skola Söderhamn
Berghemsskolan Umeå
Hagaskolan Örebro
Norra skolan Östersund
Solskiftesskolan Österåker

Grupp 3 (<16p - 14p)
Skola Kommun
Nolskolan Ale
Klövsjö skola Berg
Sallerupskolan Eslöv
Hagenskolan Habo
Mörtviksskolan Huddinge
Skolbyn Hudiksvall
Sandvalla skola Hudiksvall
Näsviken skola Hudiksvall
Östra skolan Jokkmokk
Iljansbodaskolan Järfälla
Lundskolan Järfälla
Sandvikskolan Järfälla
Skälbyskolan Järfälla
Stensholmsskolan Jönköping
klockebackskolan Karlshamn
Jukkasjärvi skola Kiruna
Gullviksskolan Malmö
Sorgenfriskolan Malmö
Bulltoftaskolan Malmö
Fria InterMiliaSkolan Motala
Östergårdsskolan Mölndal
Norrmalmskolan Piteå
Furuskolan Skellefteå
Gärdesskolan Stockholm
Björkhagens skola Stockholm
Farsta Strandskolan Stockholm
Stockaryds Skola Sävsjö
Stålamraskolan Södertälje
Vitalisskolan Trosa
Täby friskola Gribbylund Täby
Mariebergsskolan Umeå
Bollstanäs skola Upplands Väsby
Boolstanäs skola Upplands Väsby
Uppsala Enskilda Skola Uppsala
Fredrika Bremerskolan Uppsala
Pluggparadiset Uppsala
Vattholma skola Uppsala
Engelska skolan uppsala Uppsala
Emausskolan Västerås
Håkantorpsskolan Västerås
Tingdalsskolan Åstorp

Grupp 4 (<14p -12p)
Skola Kommun
Kilbergsskolan  Bollnäs
Nyhamre skola Bollnäs
Svenshögskolan Burlöv
Internationella Engelska Skolan  Eskilstuna
Prolympia Gävle
Skytteskolan Göteborg
Frennarps Byskola Halmstad
Nyhemsskolan Halmstad
Heby Skola  Heby
Ättekullaskolan Helsingborg
Tomtbergaskolan Huddinge
Hörningsnässkolan Huddinge
Malsta skola Hudiksvall
Vena Skola Hultsfred
Fastebol-Högby skolor Järfälla
Olovslundskolan Järfälla
Talavidskolan Jönköping
Saltöskolan Karlskrona
Övre Soppero skola Kiruna
Högåsskolan Knivsta
Källängens skola Lidingö
Norrängs skola Lycksele
Västerbergsskolan Mölndal
Källskolan Norberg
Norrsätra skola Sandviken
Väringaskolan Sigtuna
Simrislundsskolan Simrishamn
Drängsmarksskolan Skellefteå
Gärdesskolan Sollentuna
Ursvikskolan Sundbyberg
lilla alby skola Sundbyberg
Vrigstad Skola Sävsjö
Tyresö Montessoriskola Tyresö
Strandskolan Tyresö
Valsätraskolan Uppsala
Alstermoskolan Uppvidinge
Gustav Vasaskolan Vallentuna
Onsjöskolan Vänersborg
Nordmarkens skola Årjäng
Kvidinge skola Åstorp
Sidensjöskolan Örnsköldsvik
Margretelundsskolan Österåker

Grupp 5 (<12p)
Skola Kommun
Ladubacksskolan  Arboga
Lotorps skola Finspång
Nya Malmstaskolan Gällivare
Gefle Montessoriskola Gävle
Ludvigsbergsskolan Gävle
Sally Bauerskolan Helsingborg
Edboskolan Huddinge
Lunds skola Hudiksvall
Västra Skolan Jokkmokk
Västra Skolan Jokkmokk
Spnässkolan Järfälla
Slättenskolan Jönköping
Spandelstorpskolan Karlskrona
Färjestadsskolan Karlstad
Luossavaaraskolan Kiruna
Vittangi skola Kiruna
Ljungviksskolan Lerum
I Ur och Skur Utsikten Lidingö
Stenhamreskolan Ljusdal
Rutviksskolan Luleå
Malmö Montessoriskola Malmö
Glasbruksskolan Malmö
Ängslättskolan Malmö
KLagshamnsskolan Malmö
ABC-huset Gunnarsboskolan Mullsjö
Söderporten Norrköping
Gröndalsskolan Nynäshamn
Klockarskolgsskolan Osby
Backeskolan Piteå
Vallhovskolan Sandviken
Odelsbergsskolan Strömstad
Södermalms skola Sundsvall
Svalövsmontessori Svalöv
Sandarne skola Söderhamn
Norrskolan Tranås
Sofiebergsskolan Tyresö
Bollstanäs skola Upplands Väsby
Flogstaskolan Uppsala
Karlbergsskolan Vallentuna
Rånnums skola Vänersborg
Lundbyskolan Örebro
Åkerstorpsskolan Österåker


Anmäl nu!
Redovisa resultatet!
Aktiva kommuner